Brand New Replacement Adapter Sony VGP-AC19V44 90W, 6.5*4.4mm
Replacement Sony VGP-AC19V44 adapter
  • SKUAULAD283
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.5A 50/60Hz
  • Output19.5V-4.7A
  • Power90W
  • Connector6.5*4.4mm
  • Warranty1 Year
  • AvailabilityIn stock
  • SKUAULAD284
  • Input100-240V~1.5A 50/60Hz
  • Output19.5V-4.7A
  • Power90W
  • Connector6.5*4.4mm
  • Warranty1 Year
  • AvailabilityIn stock
  • SKUAULAD527
  • Input100-240V~1.6A 50/60Hz
  • Output19.5V-4.7A
  • Power90W
  • Connector6.5*4.4mm
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.