Brand New Replacement Adapter Sony VGP-AC16AC19V3 7 90W, 6.5*4.4mm
Replacement Sony VGP-AC16AC19V3 7 adapter
  • SKUAULAD283
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.5A 50/60Hz
  • Output19.5V-4.7A
  • Power90W
  • Connector6.5*4.4mm
  • Warranty1 Year
  • AvailabilityIn stock
  • SKUAULAD284
  • Input100-240V~1.5A 50/60Hz
  • Output19.5V-4.7A
  • Power90W
  • Connector6.5*4.4mm
  • Warranty1 Year
  • AvailabilityIn stock
  • SKUAULAD527
  • Input100-240V~1.6A 50/60Hz
  • Output19.5V-4.7A
  • Power90W
  • Connector6.5*4.4mm
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.