Brand New Replacement Adapter Lenovo ADL40WDA 40W, special usb
  • SKUAULAD223
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.6A 50/60Hz
  • Output20V-2A
  • Power40W
  • AvailabilityIn stock
  • SKUAULAD239
  • Input100-240V~1.6A 50/60Hz
  • Output20V-2A
  • Power40W
  • AvailabilityIn stock
Brand New Replacement Adapter Lenovo ADL40WDA 40W, standard usb
  • SKUAULAD241
  • Input100-240V~1.6A 50/60Hz
  • Output20V-2A
  • Power40W
  • Connectorstandard usb
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.