Brand New Replacement Adapter Dell LD-090-462-195-011 90W, 7.4*5.0mm
Replacement Dell LD-090-462-195-011 adapter
  • SKUAULAD75
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~2.0A 50/60Hz
  • Output19.5V-4.62A
  • Power90W
  • Connector7.4*5.0mm
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.