Brand New Replacement Adapter Dell HA45NM180 DA45NM170 LA45NM171 DA45NM180 45W, USB-C
Replacement Dell HA45NM180 DA45NM170 LA45NM171 DA45NM180 adapter
  • SKUAULAD94
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.5A 50/60Hz
  • Output20V-2.25A
  • Power45W
  • ConnectorUSB-C
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.