Brand New Replacement Adapter Acer ADP-120ZB 120W, 5.5*1.7mm
  • SKUAULAD146
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.5A 50/60Hz
  • Output19V-6.32A
  • Power120W
  • Connector5.5*1.7mm
  • Warranty1 Year
  • AvailabilityIn stock
Brand New Replacement Adapter Acer ADP-120ZB 135W, 5.5*1.7mm
  • SKUAULAD456
  • Input100-240V~1.6A 50/60Hz
  • Output19V-7.1A
  • Power135W
  • Connector5.5*1.7mm
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.