Brand New Replacement Adapter MSI MS-USB-C-65W 65W, USB-C
Replacement MSI MS-USB-C-65W adapter
  • SKUAULAD479
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~0.8A 50/60Hz
  • Output20V-3.25A
  • Power65W
  • ConnectorUSB-C
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.