Brand New Replacement Adapter MSI A20-100P1A 100W, USB-C
Replacement MSI A20-100P1A adapter
  • SKUAULAD480
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~0.65A 50/60Hz
  • Output20V-5A
  • Power100W
  • ConnectorUSB-C
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.