Brand New Replacement Adapter Lenovo LE-1155-USBP-300W 300W, 11*5.5mm
Replacement Lenovo LE-1155-USBP-300W adapter
  • SKUAULAD512
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~3.2A 50/60Hz
  • Output20V-15A
  • Power300W
  • Connector11*5.5mm
Compatible Adapter Part Numbers
  • LE-1155-USBP-300W
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.