Brand New Replacement Adapter Lenovo ADLX45DLC3A 45W, 4.0*1.7mm
Replacement Lenovo ADLX45DLC3A adapter
  • SKUAULAD195
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.8A 50/60Hz
  • Output20V-2.25A
  • Power45W
  • Connector4.0*1.7mm
  • Warranty1 Year
  • AvailabilityIn stock
  • SKUAULAD230
  • Input100-240V~1.8A 50/60Hz
  • Output20V-2.25A
  • Power45W
  • Connector4.0*1.7mm
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.