Brand New Replacement Adapter Lenovo ADL230NDC3A 230W, Slim Tip
Replacement Lenovo ADL230NDC3A adapter
  • SKUAULAD219
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.8A 50/60Hz
  • Output20V-11.5A
  • Power230W
  • ConnectorSlim Tip
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.