Brand New Replacement Adapter Lenovo ADL135SDC3A 135W, Slim Tip
Replacement Lenovo ADL135SDC3A adapter
  • SKUAULAD217
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.6A 50/60Hz
  • Output20V-6.75A
  • Power135W
  • AvailabilityIn stock
Brand New Replacement Adapter Lenovo ADL135SDC3A 135W, 11*5.5mm
  • SKUAULAD516
  • Input100-240V~3.2A 50/60Hz
  • Output20V-6.75A
  • Power135W
  • Connector11*5.5mm
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.