Brand New Replacement Adapter Lenovo ADL100YLC3A 100W, USB-C
Replacement Lenovo ADL100YLC3A adapter
  • SKUAULAD359
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.6A 50/60Hz
  • Output20V-5A
  • Power100W
  • ConnectorUSB-C
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.