Brand New Replacement Adapter Chicony AICR010280-2001 280W, 5.5*2.5mm
Replacement Chicony AICR010280-2001 adapter
  • SKUAULAD525
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~4A 50/60Hz
  • Output20V-14A
  • Power280W
  • Connector5.5*2.5mm
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.