Brand New Replacement Adapter Chicony A230A033P 230W, 5.5*1.7mm
Replacement Chicony A230A033P adapter
  • SKUAULAD433
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~3.5A 50/60Hz
  • Output19.5V-11.8A
  • Power230W
  • Connector5.5*1.7mm
  • Warranty1 Year
  • AvailabilityIn stock
Brand New Replacement Adapter Chicony A230A033P 230W, 5.5*2.5mm
Product Safety Certification Before placing the order, make sure that your adapter parameters are consistent with the picture (power 230w, output 19.5V-11.8A, charging head shape and size 5.5*2.5mm)..
  • SKUAULAD524
  • Input100-240V~3.5A 50/60Hz
  • Output19.5V-11.8A
  • Power230W
  • Connector5.5*2.5mm
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.