Brand New Replacement Adapter Asus 90XB00ENMPW000N180W02 180W, 5.5*2.5mm
Replacement Asus 90XB00ENMPW000N180W02 adapter
  • SKUAULAD182
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~2.34A 50/60Hz
  • Output19.5V-9.23A
  • Power180W
  • Connector5.5*2.5mm
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.