Brand New Replacement Adapter Asus 90XB00EN-MPW030 180W, 4.5*3.0mm
Replacement Asus 90XB00EN-MPW030 adapter
  • SKUAULAD183
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~2.34A 50/60Hz
  • Output19.5V-9.23A
  • Power180W
  • Connector4.5*3.0mm
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.