Brand New Replacement Adapter Acer SADP-65KB 65W, 5.5*1.7mm
  • SKUAULAD143
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.5A 50/60Hz
  • Output19V-3.42A
  • Power65W
  • Connector5.5*1.7mm
  • Warranty1 Year
  • AvailabilityIn stock
  • SKUAULAD149
  • Input100-240V~1.5A 50/60Hz
  • Output19V-3.42A
  • Power65W
  • Connector5.5*1.7mm
Compatible Device Models
  • SADP-65KB
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.