Brand New Replacement Adapter Acer 13-045N2A 45W, 3.0*1.1mm
Replacement Acer 13-045N2A adapter
  • SKUAULAD137
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Input100-240V~1.6A 50/60Hz
  • Output19V-2.37A
  • Power45W
  • Connector3.0*1.1mm
  • Warranty1 Year
  • AvailabilityIn stock
  • SKUAULAD147
  • Input100-240V~1.5A 50/60Hz
  • Output19V-2.37A
  • Power45W
  • Connector3.0*1.1mm
How to Choose a Suitable Adapter?
  1. Match the Voltage. The output voltage of the adapter should be exactly the same as the voltage required by the device. For example, if the device requires 5V, the adapter’s output must also be 5V.